
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 2.92 mm |
| Width | 1.3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Height | 1.22 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 37 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 37 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Output Current | 100 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Max Input Voltage | 37 V |
| Reference Type | Adjustable, Shunt |
| Cathode Current | 100 mA |
| Nominal Supply Current | 1 A |
| Min Output Voltage | 2.5 V |
| Max Output Voltage | 36 V |
| Reference Voltage | 36 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Output Type | Adjustable |
| Initial Accuracy | 1 % |
| Shunt Current | 100 mA |
Stock: 1700
Distributors
pcbx
Unit Price$0.73866
Ext.Price$0.73866
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.73866 | $0.73866 |
| 10 | $0.53347 | $5.33470 |
| 25 | $0.48218 | $12.05450 |
| 50 | $0.45309 | $22.65450 |
| 100 | $0.42576 | $42.57600 |
| 300 | $0.40427 | $121.28100 |
| 500 | $0.38386 | $191.93000 |
| 1000 | $0.35394 | $353.94000 |
| 3000 | $0.34573 | $1037.19000 |
| 5000 | $0.33770 | $1688.50000 |
